תפריט דברו איתנו:04-8729696

מאמרים

מדוע גיל ההתנדבות הוא מגיל 16?

אנשים טובים שרוצים להתנדב ולעזור ,הם הדבר המשמח והמעודד ביותר עבורנו בעבודה הלא פשוטה של החזקת בית מחסה כמו שלנו.
אנחנו תמיד אסירי תודה על הרצון הטוב אבל, בין הפניות אלינו יש פניות רבות של ילדים צעירים, או משפחות והורים לילדים צעירים מאד, שאוהבים בעלי חיים בכל ליבם ומאד רוצים לבוא ולהתנדב לטיפול בכלבים והחתולים שחוסים אצלנו. ההורים שלהם תומכים ומעודדים, ובמקרים רבים אף מציעים להתלוות אל הילדים בעת שישהו כאן.

זו בעיה. גיל המינימום של מתנדבים אצלנו הוא 16.. שזה פחות או יותר השלב שבו הילדים, לפחות פיזית הם כבר במיימדים של מבוגר. ילד ממש קטן לא יכול להשתלב בפעילות פה מאחר וכל כלב שייגש אליו אפילו כדי לשחק או ללקק, עלול להפיל אותו,שלא לדבר על מקרים של כלבים מפוחדים, או אגרסיביים שעלולים לנשוך.. כלבים שיוצאים לטייל לפעמים גוררים די חזק וצריך כוח פיזי לא מבוטל כדי להסתדר עם כלב מתלהב.

אנחנו בשום אופן לא יכולים לקחת אחריות ולהתחייב על כך שלא תהיינה פציעות, מצד שני, להצמיד לילד איש צוות שלא יעזוב אותו לרגע, בכל מהלך שהותו בכלביה זה לא אפשרי, אין לנו די כוח אדם לכך, ואפילו אם אחד ההורים , או מבוגר אחר יתלוו לילד ,הרי גם המלווה המבוגר הוא לא כלבן מקצועי ומנוסה, ולא מכיר את הכלבים בכלביה ואת סדרי העבודה בה, ואם חס וחלילה יתרחש אירוע לא טוב, בכל זאת, העמותה תיאלץ לשאת במלוא האחריות על ההתרשלות שחשפה ילדים לסיכון שניתן היה לצפותו מראש...

לכן, לפעמים גם בידיעה שאנחנו ממש מאכזבים את האוהדים הצעירים, אנחנו נאלצים להגיד תודה, אבל בואו נחכה קצת.. תמשיכו לאהוב, ובבוא היום, תוכלו להתנדב בלי בעיות..

מחכים לכם אצלינו: