04-8729696
תרומה בקליק
מפת האתר
פינת אימוץ בחרו את המאפיינים של חיית המחמד בה הנכם מתעניינים
על הקליטה והשהות

על הקליטה והשהות

קליטה
כל בעל חיים חדש המגיע לבית המחסה עובר הערכה והתרשמות ממצבו הכללי והבריאותי, בעלי חיים שאינם בריאים מועברים למרפאה לטיפול וטרינרי.

לכלבים מותאם קולר +לוחית זיהוי של האגודה, ונפתח עבורו כרטיס מעקב בו נרשמים כל פרטיו בעת קליטתו, וכל הטיפולים שהוא עובר במקום עד מסירתו.
בהמשך, כלבים חדשים באגודה מחוסנים נגד כלבת.
לאור העובדה שרשויות מקומיות ועיריות רבות מתחילות לחייב סימון כלבים בשבב זיהוי אלקטרוני תת עורי, באגודה נמצא מכשיר לקריאת שבבים וכל כלב נסרק במכשיר מיד עם הגעתו לבית המחסה, במידה והוא נושא שבב - ניתן לאתר לאיזו רשות או וטרינר השבב סופק וכך לאתר את בעליו.

לפני שנים אחדות פותחה עבור האגודה תוכנת מחשב יחודית לניהול בית המחסה, המאפשרת ניהול, מעקב ועדכון הכרטסת לגבי בע"ח הנמסרים לאגודה וממנה, וכן הפקה סדירה של דו"חות נוכחות, קליטה, מסירה לאימוץ, חיסונים, טיפולים וטרינריים וכדומה.
האגודה הינה החלוצה בתחום זה בין הארגונים להגנת בע"ח בישראל.

בעת מסירת כלב לבעלים מאמצים מוצמדת לקולרו לוחית חיסון כלבת הנושאת מספר של השרותים הוטרינרים לשנה הנוכחית. 

שיבוץ בבית המחסה
לאחר הערכה, טיפול ומיון ראשוני, משובצים בעלי החיים הנקלטים לבית המחסה לביתנים השונים.
השיבוץ נעשה תוך התחשבות בגודלם, גילם, מצבם הבריאותי ואופיים של הכלבים, ובמיוחד בהתחשב ביכולתם להסתדר זה עם זה ללא תגרות ומאבקי כוח.
נושא זה הוא בעל חשיבות רבה לרווחתם של הכלבים, היות וכחיות הרגילות לחיות בלהקה, הם מסתגלים באופן טבעי לחיי קבוצה בין אם בעברם היו כלבי בית או כלבי רחוב משוטטים.

טיפולים שיגרתיים
כל בעלי החיים החוסים באגודה וכל הביתנים בהם הם שוכנים, מטופלים דרך קבע לשמירת רמה תברואתית נאותה.
כל הביתנים והרחבות מנוקים בקפדנות מידי יום ביומו מההפרשות והלכלוך, וכולם נשטפים בזרם מים.
באגודה יש מכונת שטיפה אשר מאפשרת שטיפה של המכלאות והרחבות בסילון מים רב עוצמה.
פעם עד פעמיים בשבוע מתבצע חיטוי הביתנים בתמיסת ז'אוול (מלבין / אקונומיקה ) מרוכז.

באגודה ישנו "מבער לולים" - מבער גז המשמש כלהביור שבאמצעותו ניתן לשרוף את האדמה והחול בלהבה בטמפרטורה של 1400 מעלות צלסיוס.
כך מתאפשר חיטוי יעיל של איזורים ששהו בהם כלבים חולים, או שהיו נגועים בחיידקים או טפילים.

אחת לשבועיים עד שלושה, בעיקר בחודשי הקיץ, עוברים הכלבים וגם השטח ריסוס נגד קרציות ופרעושים באמצעות מרסס מוטורי גדול אשר נתרם לאגודה ע"י אחד התורמים הקבועים.

במתקן קיימת בריכת טבילה ניידת ממתכת (בנפח 1000 ליטר), אשר גם בה ניתן לבצע טבילה לבעלי החיים המגיעים עם כמות גדולה של טפילים.

במקרי פציעה ומחלה קלים מטופלים בעלי החיים במרפאה שבמקום, לפי הצורך.
במקרים קשים יותר מועברים בעלי החיים לטיפול באחת המרפאות שהאגודה קשורה עימן.

מזון
הזנתם של מאות בעלי החיים החוסים בבית המחסה הייתה מאז ומתמיד אחד הנושאים החשובים ביותר, אשר ידע תהפוכות רבות ואילץ את פעילי האגודה להתמודדויות לא קלות.
בימיו הראשונים של הארגון הייתה כל התזונה מבוססת על שאריות שליקטו מתנדבים ממטבחים ציבוריים, בעיקר ממפעלים בסביבה - 
המתנדבים היו יוצאים יום - יום לאסוף את המיכלים שהשאירו יום קודם במטבחי המפעלים, מביאים אותם לבית המחסה, מרוקנים אותם מתכולתם ומנסים לדלות מהם כל פירור ראוי למאכל לחיות.
כמובן ששיטה זו אינה הולמת והכלבים אז סבלו מתת תזונה שממנה נבעו גם רמות תחלואה גבוהות ואף תמותה.

במרוצת השנים ועם שיפור המודעות הציבורית לנושאי רווחת בעלי החיים, הסכימו מפעלי מזון לבע"ח לקחת דוגמא ממפעלי מזון בחו"ל אשר נוהגים דרך קבע לתרום מתוצרתם למען בעלי חיים במקלטים לחיות עזובות, וכך הצליחה האגודה לממן רכישת מזון יבש במחירים סמליים.

המעבר למזון יבש הביא למהפך דרמטי ברמת חייהם של בעלי החיים בבית המחסה.
תופעת הכלבים מזי הרעב המשוועים למעט מזון ראוי לשמו נעלמה.
כלבים שהגיעו למקום במצב ירוד התאוששו והשמינו במהירות, רמת התחלואה ירדה ומצב הרוח הכללי של בעלי החיים שופר ללא היכר.

למרבה הצער, מחיר המזון היבש לא נותר סמלי - בכל פעם שהוחלפו בעלי המותג "דוגלי", המחיר שנדרשה האגודה לשלם עלה עוד ועוד, עד שלבסוף לא היה באפשרותה לעמוד בהוצאות האדירות.

באותם ימים פנתה האגודה לייצור עצמאי של מזון: קמחי בשר, לחם ומים, אשר נטחנו ועורבבו יחד שימשו כחומר גלם ליצור תערובת מזון לחיות באיכות טובה למדי, וכך נמשכה ההזנה במשך מספר שנים.
לאחר מכן שוב עלה בידי האגודה להגיע להסדר חדש עם חברת תלמה - יצרנית "דוגלי", על פיו תמורת פרסום המוצרים של דוגלי באגודה שוב תחודש אספקת המזון היבש בעלות שניתן לעמוד בה.
לבסוף נמכר המותג דוגלי  לחברת "פורינה-רלסטון" / "אוסם"  ושוב המחירים זינקו אל על.

למרבה המזל "תנובה" ניאותה להעביר לבית המחסה מוצרי בשר פגי תוקף שנפסלו למאכל אדם אך עודם ראויים לצריכת בע"ח, ושוב היתה תקופת שפע לחוסים באגודה, אך עקב הוראות משרד החקלאות שינתה תנובה ב - 2003 את נוהלי הטיפול במוצרים פגי התוקף והאספקה נפסקה בבת אחת.

לאחר מאמצים רבים עלה בידי העמותה לקבל אישור מיוחד על פיו חברת "זוגלובק" תורמת לאגודה מוצרי בשר ונקניק מתוצרתה בכמות של כטונה לשבוע.
הסדר זה התקיים במשך מספר שנים, אך משיקולים כלכליים חברת "זוגלובק" החליטה למחזר את מוצרי הבשר המוחזרים למפעל וכעת שוב הזנת בע"ח בבית המחסה נעשית במזון יבש בלבד.

חברת "וט-מגן" (יבואנית יוקנובה) החליטה להענות לבקשת העמותה ובשנים האחרונות היא מספקת מזון איכותי בהנחה משמעותית.  

 

--- _error_reading_menu_information_HEB ---