תפריט דברו איתנו:04-8729696

מקורות מימון

פעילות האגודה ממומנת באמצעות מספר מקורות:

כספי תורמים ואוהדים, ובכללם ירושות ועזבונות, הקצבות ותמיכות ממשלתיות ועירוניות והכנסה ממסירת בע"ח לאימוץ ומביצוע עיקורים של כלבים וחתולים .

תרומות

מאז היווסדה זהו מקור ההכנסה החשוב והמשמעותי ביותר של אגודת צער בעלי חיים חיפה, והוא המאפשר את קיום הפעילות, כאשר הכספים נתרמים לעמותה ע"י אוהדיה ותומכיה.

בין אם אלה תרומות חד פעמיות ובין אם תרומות הניתנות באופן סדיר מדי חודש.

ככל שמעגל תורמים זה יהיה גדול יותר - כך תקטן התלות בגורמים ממשלתיים ועירוניים והיקף הפעילות יתרחב ויעמיק לרווחת בעלי החיים.

תמיכות ממשלתיות

המשרד לאיכות הסביבה החל ב 1994 - לסייע לארגונים להגנת בע"ח באמצעות הקרן למען בע"ח שהוקמה בעקבות חקיקת "חוק צער בעלי חיים התשנ"ד -1994",

התמיכות שמעניקה הקרן עומדות על סכומים שונים  לפי ההון העומד לרשותה לחלוקה בכל שנה.

על מנת לקבל את התמיכה על העמותה לעמוד בדרישות מנהלתיות רבות המוגדרות בחוק ולעבור ביקורות מדוקדקות.

שיטת התמיכות של המשרד לאיה"ס מבוססת על החזר הוצאות, כנגד קבלות על ביצוע תשלומים אשר המשרד אישר מראש, לפרוייקטים ספציפיים.

הקרן מסייעת במימון עיקורים, מזון, אחזקה וכו'.

גם עירית חיפה מעבירה לאגודה תמיכה שנתית (במסגרת וועדת התמיכות העירונית).

בשנים האחרונות הסכומים עומדים על כ -  80-90 אלף ₪.

יש לציין כי מסכום התמיכה העיריה נוהגת לקזז את חובות האגודה בגין מים וארנונה, כך שהתמיכה המשולמת בפועל היא קטנה יותר .

הכנסה ממסירת בע"ח

כנהוג בכל העמותות למען בע"ח בארץ ובעולם קבלת בעל חיים לאימוץ כרוכה בתשלום סל אימוץ , המהווה אמצעי לכיסוי ההוצאות הרבות של בית המחסה על ההחזקה והטיפול בבעלי החיים. סל האימוץ כולל מלבד הכלב או החתול גם את עלות העיקור/סירוס, חיסון כלבת + שבב, טיפול נגד תולעים , וגם רולר ורצועה לכלבים. כל בעלי החיים המאומצים מבית המחסה מופנים לאחת המרפאות הוטרינריות עימן העמותה קשורה בהסדר, והחיות זוכות שם לבדיקה וטרינרית מקיפה ללא תשלום, ובמידה ודרוש טיפול כלשהו – הטיפול מבוצע על חשבון העמותה, עד שהבעיה ככל שאובחנה- נפתרת עד תום.

עלות סל אימוץ:

* אימוץ כלב כרוך בעלות 650 ש"ח - סל האימוץ כולל חיסון משושה וכלבת, טיפול נגד תולעים,  שבב, עיקור/סירוס וליווי וטרינרי ראשוני.
אימוץ גור/ה שטרם עוקרו יהיה מחוייב בערבון על סך 500 שח אשר יוחזרו למאמץ ביום העיקור.

***לא כולל כלבים נכים/זקנים/גזעיים