תפריט דברו איתנו:04-8729696

סיפורים שלכם

ננה

בדיוק היום לפני שנה אימצנו גורה טריירית מעורבת מבית המחסה של צער בע"ח חיפה.

אותה גורה מפוחדת שצילמתם על הכורסה שבמשרדכם. זו הגורה שישבה כולה רועדת על הברכיים שלי במשרדכם, והערתם כי היא רועדת ולא מהקור של המזגן בחדר. היא אכן עוד המשיכה לרעוד מספר ימים אחרי כן בחום התל-אביבי, גם כשחיבקנו אותה. היא היתה לחלוטין בלתי מחונכת. אבל אפילו לא פעם אחת נזפנו בה או הערנו לה על "כשלונות", והיו אכן רבים כאלו. תמיד רק שיבחנו אותה על "הצלחות". היה לה גם לא קל להסתגל לאין סוף הרעשים הבלתי פוסקים במרכז העיר. כל רעש וכל תנועה נראו היו לה כאיום. כל כלב שעבר היינו צריכים לעשות סיבוב על מנת שלא יתקרב אליה. כמה שמחנו כאשר נבחה פעם ראשונה כאשר מישהו זר נקש בדלת. הרבה זמן עבר עד שהחלה ללכת עם הזנב מורם, ולא מוחבא בין הרגליים.
כיום לאחר שגדלה הייתי מתקשה אמנם, כמו ביום שאימצנו אותה, לשאת אותה בידיים במשך שלוש שעות בנסיעה במונית, רכבות ואוטובוס ממפרץ חיפה ועד למרכז תל-אביב. היא הפכה להיות מלאת ביטחון עצמי. מביאה לידי ביטוי מה היא רוצה, אפס "כשלונות". אוכלת וישנה איתנו. בבוקר מעירה אותנו עם מטר של נשיקות נשיכות עדינות. כאשר אנו מברישים יומית את פרוותה הענקית היא מתפרקדת מרצונה החופשי על גבה כאילו מישהו היפנט אותה. עורכת מרצונה מפגני יכולת ואושר כמעט מידי יום. מבקשת להתלוות אלינו לכל מקום, ומתנהגת בכל מקום ציבורי למופת כליידי אמיתית. יש לנו חתולים בבית, אותם היא אימצה, מטפלת בהם, וגם מדריכה אותם.
היא משתובבת מספר פעמים ביום בכיכר רבין ובסביבתו, ומובילה אותנו במסלול ובקצב שלה. מקבלת אין סוף מחמאות מעוברים ושבים, השואלים גם היכן ניתן לאתר גור/ה זהה.
בשמה ובשמנו הרבה תודות- דולי ("ננה" לשעבר), קרי ויוסף.